Loading Events

« All Events

Kesäleireillä kavereita ja kivaa tekemistä. Ilmoittaudu mukaan!

17.03.2025 - 23.03.2025

Malaryn kesäleirit erityistä tukea tarvitseville. Kavereita ja kivaa tekemistä. Oranssissa pyörylässä teksti ja Mahdollisuus lapselle ry:n logo. Valokuvissa taustalla kesäisiä puuhia ja maisemia.

Kesäleireillä kavereita ja kivaa tekemistä. Ilmoittaudu mukaan!

Malaryn kesäleirit erityistä tukea tarvitseville kesäkuussa. Kysyimme tänäkin vuonna harrastajiltamme toiveita leirien teemoista. Leireille valikoituneet teemat ovat:

Luontoteemainen taideleiri n. 10-15-vuotiaille 2.-6.6.
Tule retkeilemään erilaisissa luontokohteissa. Pääset luomaan luonnosta inspiroituneena oman näköisiä taideteoksia.
Kenelle: noin 10-16-vuotiaille erityistä tukea tarvitseville lapsille ja nuorille. Diagnoosia tai lähetettä ei tarvita, oma kokemus tuen tarpeesta riittää.

Kaupunkileiri yli 16-vuotiaille 9.-13.6.
Kesällä kaupungissa on paljon kivaa tekemistä ja näkemistä. Suunnistamme kaupungissa ja teemme päiväretkiä kiinnostaviin kohteisiin.
Kenelle: yli 16-vuotiaille erityistä tukea tarvitseville nuorille ja nuorille aikuisille. Diagnoosia tai lähetettä ei tarvita, oma kokemus tuen tarpeesta riittää.

Huom! Leirien ikärajoissa on jonkin verran liikkumavaraa. Jos mietit, mikä leiri olisi teille sopivin, laita viestiä peppi@malary.fi, niin mietimme yhdessä.

Paikka: Kokoonnumme aamuisin toimitiloihimme Konalaan (Konalantie 47 B, Helsinki). Päivä päättyy samaan osoitteeseen.
Aika: Ohjelma alkaa klo 9.00 ja loppuu klo 15.00. Paikalle voit tulla kuitenkin jo klo 8.00 eteenpäin, ja haku on viimeistään klo 16.00.
Hinta: Leirin hinta on 230 €. Leirin hintaan kuuluvat bussiliput, sisäänpääsymaksut retkikohteisiin, ruokailut (lounas ja välipalat) ja tapaturmavakuutus. Avustajan ruokailut eivät sisälly leirimaksuun.

Saat tarkemman aikataulun ja retkikohteet sähköpostitse toukokuun alussa. Leiriohjelmaan voi tulla muutoksia esimerkiksi huonon sään takia Liikumme leireillä julkisilla kulkuvälineillä. Jos leiriläinen tarvitsee jatkuvaa avustusta, tulee leiriläisellä olla oma avustaja mukana.

Yhdistyksemme jäsenet pääsevät ilmoittautumaan jo nyt. Kaikille ilmoittautuminen aukeaa 17.3.
Ilmoittaudu leirille täältä: Ilmoittautumislinkki

Kysy meiltä lisää kaikesta leireihin liittyvästä: info@malary.fi

Peruutukset: Mikäli et pääsekään osallistumaan leirille, peru ilmoittautuminen viimeistään 11.5., niin voimme antaa paikan seuraavalle. Tällöin palautamme maksetun osallistumismaksun. Jos peruutus tapahtuu viimeistään 23.5., palautamme puolet maksusta. Tämän jälkeen peruuttaneille ilmoittautumismaksua ei palauteta.

Tilaa tästä leiritiedote sähköpostiisi, niin pysyt ajan tasalla leiritiedoista!

Details

Start:
17.03.2025
End:
23.03.2025
Event Category:

Organizer

Mahdollisuus lapselle ry
Phone
045 8746 746
Email
info@malary.fi
View Organizer Website