
- This event has passed.
Nuorten retki Fallkullan kotieläintilalle
05.04.2025 | klo 11:00 - 13:00

Huhtikuussa Nuorten retki suuntaa Fallkullan kotieläintilalle.
Tervetuloa mukaan nauttimaan keväästä, eläimistä ja eväshetkestä yhdessä! Fallkullan kotieläntilalla voit tutustua perinteisiin kotieläimiin: lampaisiin, vuohiin, nautoihin, kanoihin, kaneihin ja hevosiin.
Niin kuin hyviin retkiin aina kuuluu, vietämme yhdessä eväshetken. Malary tarjoaa kaikille kahvit tai muun juoman.
Aika: lauantaina 5.4. kello 11-13. Huomaathan, että päivä on muuttunut!
Kenelle: erityistä tukea tarvitseville nuorille ja nuorille aikuisille. Diagnoosia tai lähetettä ei tarvita, oma kokemus tuen tarpeesta riittää.
Ohjaaja: kaikille tuttu Kiti
Retken hinta: 15 euroa, sisältää kahvin tai muun juoman.
Kiinnostuitko? Kysy lisää tai ilmoittaudu mukaan: info@malary.fi
Kiinnostaako luonto- ja eläinaiheinen retkeily mukavassa porukassa? Malaryn nuorten retkillä tutustumme uusiin kohteisiin, joissa nuoret voivat käydä itsenäisesti retken tutustumisen jälkeen. Kevään viimeinen retki on:
Retki Lammassaareen
Tutkailemme keväistä luontoa luontopolulla ja vietämme eväshetken.
Hinta 15 euroa. Lauantaina 17.5. Kello 11-14.
Malaryn retket nuorille ovat osa Toiminnan Huoneen harrastuskokonaisuutta. Toiminnan Huoneella harrastukset keksitään arjen kivoista jutuista.